25 مه

ورزش بعد از جراحی بینی

ورزش بعد از جراحی بینی

جراحی بینی یک جراحی زیبایی است که به منظور زیبایی چهره فرد و رفع ایرادات بینی صورت می پذیرید. امروزه اغلب افراد بخصوص ایرانی ها از این جراحی زیبایی استقبال می کنند. روزانه افراد زیادی در بیمارستان ها و کلینیک ها اقدام به انجام این جراحی زیبایی می کنند.
برای انجام جراحی بینی نیاز است که اطلاعاتی را کسب کنید تا بتوانید با سطح آگاهی بالا این جراحی زیبایی را انجام دهید. قبل و بعد از جراحی بینی باید اقدامات لازم صورت گیرد.
یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی انتخاب جراح بینی است. می دانید که جراح بینی نقش موثری در نتیجه جراحی بینی خواهد داشت. پزشک با تجربه و ماهر می تواند ایرادات بینی شما به راحتی رفع کند و مشکلی برای شما به وجود نخواهد آورد. به همین دلیل توصیه می شود که قبل از جراحی بینی در انتخاب جراح بینی دقت لازم را داشته باشید.
در جلسه ی مشاوره ای که قبل از عمل با پزشک خود دارید باید در ارتباط با اقدامات لازم قبل و بعد از عمل با وی صحبت نمایید. وی با ذکر نکات لازم به شما، شما را برای یک عمل موفق آماده خواهد کرد. در اینجا برخی از اقدامات مهم قبل و بعد از جراحی بینی را برای شما بازگو خواهیم کرد.

قبل از جراحی بینی

دو هفته قبل از عمل بینی نیاز است که از مصرف سیگار و قلیان بپرهیزید. همچنین باید 8 ساعت قبل از عمل ناشتا باشید تا جراحی راحت تر صورت پذیرد. همچنین نیاز است که آزمایشات لازم صورت گیرد. عکسبرداری از بینی نیز یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی است.

بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی تا 6 ساعت نباید چیزی میل کنید. بعد از 6 ساعت باید داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید. همچنین باید از یک رژیم غذایی مناسب استفاده کنید  تا بتوانید به راحتی دوره ی نقاهت بعد از جراحی بینی را بگذرانید.
استفاده از کمپرس سرد نیز یکی از نکات قابل توجه بعد از جراحی بینی است. کمپرس سرد به کاهش تورم و کبودی بعد از جراحی بینی کمک بزرگی خواهد نمود.

ورزش بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی باید نکاتی را رعایت نمود تا دوره ی نقاهت به خوبی به پایان برسد. یکی از مهم ترین نکاتی که اغلب افراد نیز در این باره سوال دارند ورزش بعد از جراحی بینی است. در اینجا به طور کامل در این باره با شما صحبت خواهیم نمود.
بهتر است بدانید که 12 ساعت بعد از جراحی بینی می توانید تحرک خود را شروع نمایید. اما دقت کنید که این تحرک شامل حرکت آهسته و راه رفتن بسیار آرام است و نباید به بدن خود فشاری وارد نمایید.
البته بعد از یک هفته می توانید راه رفتن را آغاز کرده و کم کم پیاده روی آرام داشته باشید.
افرادی که ورزش یوگا را انجام می دهند 2 هفته بعد از جراحی بینی می توانند ورزش یوگا را ادامه دهند اما باید توجه داشته باشند که فشار به سر و گردن ممنوع است و باید حرکات به آرامی انجام شود. همچنین بعد از دو هفته می توانید وزنه های سبک بزنید و پیاده روی سریع انجام دهید.
توجه داشته باشید که تا یک ماه باید از فعالیت های سنگین خود داری نمایید. اما بعد از گذشت یک ماه می توانید ورزش های سنگین را کم کم آغاز کنید. و همچنین می توانید آرام بدوید. البته بعد از گذشت این مدت می توانید شنا کنید، اما نباید شیرجه بزنید.
بعد از گذشت 45 روز می توانید ورزش های سنگین را انجام دهید. همچنین می توانید سریع بدوید و وزنه های سنگین هم بلند کنید.
بعد از دو ماه قادر هستید که به راحتی ورزشهایی مانند فوتبال ، والیبال و بسکتبال را انجام دهید.
به شما توصیه می شود که تا 6 ماه بعد از جراحی بینی از کشتی گرفتن بپرهیزید زیرا این ورزش می تواند تاثیر منفی بر روند بهبودی شما بگذارد.
همچنین بهتر است بدانید که تا یک سال باید مراقب باشید که ضربه ای به بینی تان وارد نشود. به همین منظور نیاز است که از انجام ورزشهایی مانند بوکس تا یک سال جلوگیری شود زیرا ممکن است که در حین انجام این ورزش به بینی تان ضربه وارد شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره و همچنین اقدامات مهم بعد از جراحی بینی بهتر است که با پزشک جراح بینی خود مشاوره ای داشته باشد و با وی در این باره مشورت نمایید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
باتشکر، مدیریت سایت دکتر میقانی

درباره نویسنده

پاسخ

15 − شش =