16 آگوست

جراحی پروتز چانه

جراحی پروتز چانه

خانم ها و همچنین آقایانی هستند که از بدو تولد و به صورت ژنتیکی و یا بر اثر حادثه چانه هایی دارند که در زیبایی ظاهری آنها تاثیر گذاشته است.جراح می تواند در ابتدا نواقص چانه را بررسی کرده و با توجه به میزان آسیب دیدگی طرح درمانی برای آنها در نظر بگیرد. جراحی پروتز چانه یکی از این روش های بوده که معمولا با رضایت بیمار همراه خواهد بود.

با جراحی پروتز چانه می توان مشکلات زیر را برطرف ساخت:
از بین بردن فرورفتگی های چانه
افرادی که چانه های تیز دارند
برطرف کردن مشکلات چانه های مربعی شکل
صورت های چاق که چانه با گردن به صورت تقریبا یک دست دیده می شود .

جراحی پروتز چانه چگونه انجام می گیرد؟

برش های لازم برای دسترسی پیدا کردن به بافت زیر پوست در قسمت زیر چانه و یا در داخل دهان ایجاد می شود.پروتزهای چانه پیش از عمل متناسب با اندازه صورت بیمار ساخته می شوند و در حین جراحی در قسمت جلوی استخوان فک قرار داده می شود.در آخر جراح با یک معاینه کلی موقعیت قرارگیری پروتز را بررسی می کند و اگر نیاز به اصلاح و یا جابه جایی نداشته باشد شکاف ها بسته می شوند.

جراحی-پروتز-چانه
مدت زمان انجام این جراحی به مدت سی تا چهل دقیقه تا یک ساعت است که بنا بر نواقص موجود در چانه می تواند متغیر باشد.این جراحی می تواند به صورت همزمان با جراحی بینی انجام بگیرد و یا اینکه اگر چانه تغییر زیادی داشته باشد می توان در لب نیز با روش های جوانسازی فرم و اندازه لب را تغییر داد.در چند روز بعد از جراحی پروتز چانه دقت داشت باشید که مواد غذایی نرم مصرف کنید تا به فک فشاری وارد نشود.
توجه داشته باشید که افرادی که دارای سلامتی ضعیفی هستند و یا اینکه از داروهایی استفاده می کنند که در رشد استخوانها تاثیرگذارهستند نباید جراحی پروتز چاته انجام دهند.همچنین افراد دارای بیماری های قلبی و فشار خون باید در ابتدا با پزشک خود مشورت کنند.

نکته

دکتر علی میقانی برای جراحی پروتز چانه تمامی برش ها را در داخل دهان ایجاد می کند  تا اسکار ناشی از برش پوست ،باقی نماند

با تشکر مدیریت سایت دکتر علی میقانی
فلوشیپ جراحی زیبایی و ترمیمی صورت از دانشگاه گراتز اتریش
جراح بینی و جراحی آندوسکوپیک بینی و سینوس
دارای بورد تخصصی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردنشما می توانید برای ارتباط با دکترعلی میقانی و مشاوره در این زمینه و جراحی بینی از طریق اینستاگرام و یا کانال تلگرام در ارتباط باشید.

درباره نویسنده

پاسخ

3 + نه =