18 سپتامبر

تومورهای بینی و سینوس

تومورهای بینی و سینوس

بینی هم مانند دیگر اندام های بدن ممکن است با تومور و یا عارضه های دیگر مواجه شود و شما تنها باید بتوانید علائم آن را شناسایی کنید تا بتوانید برای درمان آن اقدام کنید. زیرا تومورهای بینی ممکن است به صورت بدخیم و یا خوش خیم به وجود بیاید که در صورت بدخیم بودن آن باید درمان آن زود تر آغاز شود تا از پیشرفت بیماری و آسیب رسیدن به دیگر نواحی بدن جلوگیری شود . در این مقاله تومورهای بینی و سینوس توضیح داده خواهد شد.

%d8%aa%d9%88%d9%85%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c-%d9%88-%d8%b3%db%8c%d9%86%d9%88%d8%b3
از جمله نشانه های تومورهای بینی و سینوس در زیر ذکر شده است :

  • خونریزی و گرفتگی هایی که به صورت یک طرفه رخ می دهند .
  • دردهایی در قسمت های زیر چشم و به طور کلی درد در صورت
  • کاهش بینایی
  • ورم بینی ،گونه و گردن
  • ترشح و آبریزش بینی

شاید علائم تومورهای به وجود آمده در بینی و سینوس به مانند بیماری هایی مانند حساسیت و یا سرماخوردگی و سینوزیت باشد اما  اگر شما به پزشک مناسب مراجعه کنید با انجام آزمایشات لازم پزشک می تواند این تومورها و همچنین خوش خیم و یا بدخیم بودن آن را تشخیص دهد .

چگونه تومورهای بینی و سینوس درمان می شود ؟

تومورهای بینی به هر نوعی که باشند با جراحی آندوسکوپی بینی قابل درمان هستند و و جراح می تواند با آندوسکوپ بینی و دوربینی که به آن متصل است داخل بینی را معاینه کند زیرا تومورها باید بدون اینکه به بافت های چشم و مغز آسیبی وارد شود ،خارج شوند .تومورهای بینی به صورت داخلی و همچنین خارجی وجود دارد اما شایع ترین تومورهای بینی پولیپ بینی است که بیشتر در افراد مبتلا به آلرژی ایجاد می شود. اسکواموس سل کارسینوما شایعترین تومور بدخیم بینی وسینوسها است که باید درمان  آن  سریع آغاز شود تا از سرطان جلوگیری شود.

با تشکر مدیریت سایت دکتر علی میقانی
دارای بورد تخصصی گوش ،حلق و بینی و جراحی سر و گردن

درباره نویسنده

پاسخ

یک + 2 =