16 جولای

اقدامات قبل و بعد از جراحی گوش

نکات اقدامات قبل و بعد از جراحی گوش

پیش از آنکه اقدام به جراحی گوش کنید باید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.جراحی گوش می تواند به دلایل مختلفی انجام بگیرد .جراحی گوش با هدف درمانی و همچنین زیبای برای افراد انجام می گیرد.افراد ممکن است در طول زندگی بر اثر اتفاق های مختلف با آسیب دیدگی مواجه شوند و یا اینکه به طور مادرزادی دارای نواقص گوش باشند.آسیب های وارد شده به گوش انواع متفاوتی دارد.جراح می تواند با جراحی گوش تمامی این نواقص را از بین ببرد.در مواقعی که جراحی گوش با هدف زیبایی انجام می شود معمولا نتیجه جراحی به صورت ایده آل بوده و فرد بعد از جراحی از ظاهر خود احساس رضایت بیشتری خواهد داشت.در جراحی زیبایی گوش ،گوش های برآمده ،ناهمسان و برجسته و بزرگ ترمیم می شود و باعث می شود فرد اعتماد به نفس بیشتری را کسب کند.برای آنکه جراحی گوش بتواند به بهترین حالت ممکن برای شما رخ دهد باید  اطلاعات لازم را در این زمینه داشته باشید.در صورتی که اقدامات پیش از جراحی به درستی انجام بگیرد احتمال مواجه شدن با مشکلات جراحی در حین عمل به حداقل خواهد رسید و در حالتی که مراقبت های بعد از عمل با دقت انجام بگیرد نتیجه جراحی به ایده آل بیمار و جراح خواهد رسید.

اقدامات-قبل-و-بعد-از-جراحی-گوش
اقدامات پیش از جراحی گوش

پیش ازانجام جراحی نباید داروهایی مانند  آسپرین و یا ضد التهابی  مانند ایبو پروفن استفاده کنید زیرا باعث می شود خون رقیق شده و احتمال خونریزی در حین جراحی بیشتر می شود .بهتر است از متخصص گوش ، حلق بینی خود لیست داروهایی که نباید پیش از جراحی گوش استفاده کنید مطلع شوید.زیرا هر دارویی ممکن است روی گردش خون  تاثیراتی بگذارد و جراحی را با مشکل روبه رو سازد.
یک هفته پیش از جراحی زیبایی گوش سیگار و قلیون نکشید زیرا دخانیات باعث کم شدن اکسیژن در عروق خونی شما می شود و جراحی را مشکل می کند .به طور کل هیچ گونه دخانیات را پیش از جراحی مصرف نکیند.
در صورتی که شما دارای سابقه بیماری خاصی هستید حتما آنها را با پزشک خود درمیان بگذارید تمام سوابق درمانی می تواند به جراح در جراحی گوش کمک کند.
در صورتی که پزشک برای شما داروی خاصی را تجویز می کند تا پیش از جراحی مصرف کنید،آنها را به صورت صحیح مصرف کنید.معمولا این داروها آنتی بیوتیک های خوراکی و یا پماد های خاص می باشد.
نیمه شب پیش از جراحی گوش مواد غذایی سبک مصرف کنید و روز عمل ناشتا به بیمارستان بروید .
می توانید پیش از جراحی به حمام بروید تا در صورتی که استحمام بعد از جراحی مشکل بود به حمام نیازی نباشد.

بعد از جراحی گوش چه اتفاقی می افتد ؟

زمانی که  تاثیر داروهای بیهوشی از بین می رود شما از حالت خواب آلودگی بیدار شده و به دور سرتان نواری نرم را می بینید این نوار گوش های شما را پوشانده است و از اینکه تورم بزرگ شود جلوگیری می کند.همچنین گذاشتن این نوارها بر روی سر باعث می شود موقعیت جدید گوش تقویت پیدا کند.شاید این پوشش مقداری قدرت شنوایی شما را کم کند اما برای اینکه از عفونت بعد از عمل جلوگیری شود گذاشتن این نوار بروی سر ضروری می باشد.سه روز بعد از گذشت جراحی شما می توانیدبه جراح خود مراجعه کنید تا نوار ها از روی سر شما برداشته شود  و سر بندهای مخصوص به شما داده شود.
شما در روز جراحی بعد از عمل می توانید به کمک پرستاران و همراهان خود به صورت آهسته راه بروید و مایعات مصرف کنید وهمچنین مراقبت هایی که باید در خانه انجام بگیرد توسط متخصصان به شما آموزش داده میشود.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

بعد از جراحی گوش شما نباید هیچ گونه فعالیت و ورزش سنگینی داشته باشید زیرا به گوش فشار وارد شده و باعث خونریزی در گوش های شما می شود.برای مثال در منزل اجسام سنگین را جا به جا نکنید و در صورت داشتن کودک خردسال آن را بلند نکیند.
پیشنهاد می شود بعد از جراحی گوش یا اتوپلاستی رانندگی نکنید زیرا سربند ها باعث می شود شنوایی شما کمتر شود و یا اینکه نتوانید به موقع وبه طور  سریع عکس العمل های سر و گردن داشته باشید.
شب ها به پشت بخوابید و به هیچ عنوان به پهلو و بر روی گوش های خود نخوابید .بهتر است هنگام خواب زیر سر خود را بلند کنید.
اقداماتی که بر روی گوش انجام می گیرد باعث تورم شده و شما می توانید با قطع کرن مصرف نمک به بهبودی این ورم ها سرعت ببخشید و همچنین مواد غذایی مایع را افزایش دهید تا به دلیل کم تحرکی بعد از عمل دچار یبوست نشوید.

تا سه و چهار روز بعد از جراحی پوشش روی سر خود را خشک نگه دارید.شما می توانید به حمام بروید در صورتی که سر خود را به هیچ عنوان خیس نکند.
در صورتی که جراح برای شما داروهایی را تجویز کرده است آنها را به طور مرتب مصرف کنید.
تورم و کوفتگی نشانه های طبیعی بعد از عمل بوده و بیماران نباید هیچ گونه نگرانی داشته باشند زیرا بعد از مدتی از بین خواهند رفت .
بعد از گذشت یک هفته برای اینکه متخصص نتیجه جراحی گوش را در شما ارزیابی کند به جراح مراجعه کنید .
نتیجه جراحی گوش بعد از از بین رفتن کبودی و ورم ها مشخص خواهد شد و شما نباید پیش از آن درباره نتیجه جراحی گوش قضاوتی داشته باشید .معمولا نتیجه جراحی گوش باعث رضایت مندی افراد می شود.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر علی میقانی متخصص
فلوشیپ جراحی زیبایی  و جراحی ترمیمی صورت از دانشگاه گراتز اتریش
جراحی زیبایی بینی و  آندوسکوپیک بینی و سینوس
دارای بورد تخصصی گوش ، حلق ، بینی و جراحی سر و گردن
عمل ترمیم بینی
تلفن: 02188606389
موبایل: 09307362836
ایمیل info@meighani.com

درباره نویسنده

پاسخ

1 × 2 =