11 سپتامبر

افراد مناسب برای جراحی بینی

افراد مناسب برای جراحی بینی زیبایی

متقاضیان جراحی بینی در کشور ما بسیار زیاد شده است متاسفانه برخی از افراد هستند که بدون داشتن هیچ گونه اطلاعاتی در این زمینه تنها می خواهند بینی  خود را جراحی کنند .شاید شما افراد بسیاری را دیده باشید که چهره قبل از عمل آنها زیباتر از بعد از عمل آنها است به همین دلیل پیشنهاد می شود اول با مراجعه به پزشک مشاوره های لازم پیش از جراحی را داشته باشید و در صورتی که فرد مناسبی برای جراحی بینی بودید دست به این عمل بزنید و جراح بینی خود را انتخاب کنید .

جراحی بینیمشکلات بینی های استخوانی

بینی های استخوانی که به صورت برآمده و قوزهای بزرگ دیده می شوند در جراحی بینی طبیعی با روش های مختلف از بین خواهند رفت.در این جراحی تمامی قسمت های اضافی بینی برداشته می شود  و در آخر به نوک بینی فرم لازم داده می شود.بعد از جراحی بینی استخوانی این افراد معمولا رضایت کافی را دارند و بعد از دوره نقاهت می توانند نتیجه جراحی خود را مشاهده کنند.

جراحی بینی و سلامت روحی

برخی از افراد هستند  که از جراحی خود انتظار معقولانه ایی ندارند و گمان می کنند بعد از جراحی بینی بسیاری از مشکلات خانوداگی و یا اجتماعی آنها باید برطرف شود در صورتی که هدف از جراحی بینی باید عاقلانه باشد .همچنین افرادی هستند که وسواس شدیدی دارند و در صورت موفقیت آمیز بودن جراحی باز هم از ظاهر و بینی خود ابراز نارضایتی می کنند.معمولا جراحان بینی از جراحی بینی این گونه افراد امتناع می کنند .

 

سن مناسب برای جراحی بینی

افراد باید به سن مناسبی برای جراحی بینی رسیده باشند به طوری که بینی به طور کامل رشد کرده باشد که معمولا این سن در دختران و پسران متفاوت است همچنین پیشنهاد می شود که افراد مسن این جراحی را انجام ندهند زیرا فرد باید به طور کامل دارای شرایط جسمی سالم باشد .

همچنین افرادی که در ظاهر بینی خود مشکلات زیر را دارند جراحی بینی می تواند به آنها کمک کند
دارای قوز و یا بر آمدگی در پشت بینی
سوراخ های بزرگ  و ناهمسان
انحراف و یا کجی بینی
افرادی که سایز بینی آنها بزرگ بوده به صورتیکه با صورت آنها هم خوانی لازم را ندارد .

افراد مناسب جراحی بینی

بینی های گوشتی بزرگ و  خیلی پهن

کسانی که دارای پولیپ بینی و یا انحراف بینی هستند می توانند به صورت همزمان با جراحی زیبایی بینی  این مشکلات را برطرف کنند .
در نهایت باید گفت در کنار این فاکتورها  فرد باید دارای شرایط روحی مناسبی برای جراحی بینی باشد تا بتواند نتیجه خوبی را از جراحی بینی خود داشته باشد زیرا اگر فرد دارای حساسیت بیش از اندازه باشد با وجود نتیجه عمل خوب باز هم ابراز نارضایتی می کند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر علی میقانی  متخصص گوش و حلق و بینی

درباره نویسنده

پاسخ

14 + 6 =